Hrnčeková bábovka recept

Hrnčeková bábovka recept
9 February, 2021

Hrnčeková bábovka recept


 Hrnčeková bábovka je jednoduchý a časovo nenáročný dezert ktorý robili už naše staré mamy. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa tento jednoduchý recept nemali šancu naučiť a práve preto som si pre Vás pripravil tento jednoduchý recept. Vďaka tejto takzvanej hrnčekovej metóde môžeme zabudnúť na váženie a odmerky. Stačí vám obyčajný hrnček napríklad na kávu.


Na prípravu hrnčekovej bábovky budeme potrebovať :

1. 2 hrnčeky polohrubej múky

2. 1 hrnček cukru

3. 1 hrnček mlieka

4. 1/2 hrnčeka oleja

5. 1ks vanilkový cukor

6. 1ks kypriaci prášok

7. maslo na vymastenie formy na bábovku

8. 2 polievkové lyžice kakaa (ak chcete dvojfarebnú)


Hrnčeková bábovka - Postup:

1. V prvom rade si vyšľaháme vajíčka s cukrom a vanilkovým cukrom. Potom si zmiešame múku s kypriacim práškom a odložíme bokom. Do vymiešaných vajíčok pomaly prilievame mlieko, olej a nakoniec pridáme múku s kypriacim práškom.

2. Formu na bábovku, vymastíme maslom a následne posypeme troškou hrubej múky. (Použiť môžete taktiež krupicu alebo strúhanku podľa toho čo máte doma po ruke)

3. Polovicu pripraveného cesta vylejeme do pripravenej formy a do druhej polovice cesta pridáme preosiate kakao (ak chceme dvojfarebnú bábovku) a poriadne premiešame.

4. Nakoniec nalejeme naše tmavé cesto ľubovoľne na už pripravené biele cesto vo forme a môžeme dať piecť do vyhriatej rúry na 180°C približne na 35-40 minút. Ak si nie ste istý či je bábovka upečená pichnite do nej špáradlo, ak ostane suché bábovka je hotová.

5. Naša domáca hrnčeková bábovka je hotová a už nám nezostáva nič iné len ju dozdobiť práškovým cukrom.

Pridať komentár