Recpet na víkend - Francúzsky krémeš

Recpet na víkend - Francúzsky krémeš
19 May, 2020

Nadýchaný francúzsky krémeš s krémovou náplňou

Nikde nechutí zákusok lepšie ako keď si ho spravíte samy doma. Na tento víkend sme si pre Vás pripravili zaujímavý a trošičku nezvyčajný recept na francúzsky krémeš ktorý sa od klasického veľmi nelíši ale o to je zaujímavejší.

Prípravu si rozdelíme do troch jednoduchých krokov:

Vanilková plnka:

1. 700 ml mlieka

2. 160 g kryštálového cukru

3. 2 vanilkové pudingy - prášok alebo 2 zlaté klasy

4. 2 lyžice hladkej múky

5. 3 žĺtky

6. 3 bielky

7. 200 g masla

Šľaháčková plnka:

1. 2 x 250 ml 33% smotany na šľahanie

2. 2 kopcovité lyžice práškového cukru

3. 2 stužovače do šľahačky


Čokoládova poleva

1. 120 g čokolády na varenie alebo horkej čokolády

2. 25 g cery

3. 1 čajovú lyžičku oleja


Postup:

1. Do misy si dáme múku, zmäknuté máslo, kyslú smotanu a vypracujeme cesto. Stačí aby sa nám to všetko pekne spolu zmiešalo. Cesto v mise prikryjeme mastným papierom, odložíme na chladné miesto na pár hodín.

2. Odležané cesto si rozdelíme na polovicu a každú rozvaľkáme na obrátenom omastenom a mierne múkou posypanom plechu. Rozváľkané cesto popicháme vidličkou a dáme piecť do vyhriatej rúry

3. Pripravíme si plnku: Do mlieka si dáme cukor, vanilkové pudingy, hladkú múku, 3 žĺtky a poriadne premiešame. Dáme variť a za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Odstavíme a hneď si vyšľaháme sneh z 3 bielkov a štipky soli. Hneď ešte do horúceho pudingu vmiešame vyšľahaný sneh, premiešame a nechámé vychladnúť.

4. Keď nám puding vychladne na izbovú teplotu, tak do neho zašľaháme maslo, ktoré musí mať tak isto izbovú teplotu. Poriadne vyšľaháme.

5. Dáme vychladiť a na vychladený natrieme následnovnú šľahačkovú plnku: Smotany šľahám každú zvlášť, potom ich spojím a natriem na koláč. Smotanu vyšľaháme s cukrom, asi v polovici šľahania pridáme stužovač do šľahačky a došľaháme.

6. Pripravíme si čokoládovú polevu: Čokoládovú polevu si pripravíme rozpustením čokolády, tuku a oleja nad parou.

7. Druhý upečený plát cesta si dáme na podložku, hrboľatou stranou dole, aby nám rovná strana ostala hore, tým pádom sa nám čokoláda bude ľahšie nanášať a bude samozrejme aj krajšia. Polejeme plát čokoládovou polevou a necháme stuhnúť

8. Keď máme čokoládu stuhnutú, poliate cesto nakrájame na obdĺžniky alebo štvorce, veľkosťou aké chceme mať rezy a poukladáme ich pomocou nejakej podberačky, jeden vedľa druhého na natretú šľahačkovú plnku.

Pridať komentár